Barion Pixel

Vizes tervezők, szolgáltatók és a vízipar szerepe az ESG alapú fenntarthatósági értékláncban szakmai nap-ELHALASZTVA! Új időpont: 2025.02.27.

Az esemény időpontja:2025. február 27.

Szakmai napunkon betekintést biztosítunk, a gazdasági szereplőktől azon belül a vizes ágazattól kötelezően elvárt beszámolási és megfelelési kötelezettségbe; összegezzük a vizes mérnöki társadalmat érintő műszaki kritériumrendszert és az azok ismeretéből és alkalmazásából származó lehetőségeket.

Az éghajlatváltozás, a felmelegedés elsődlegesen a víz körforgásában jelentkező szélsőségekben érezteti hatását. A VÍZ az Európai Zöld Megállapodás (Green Deal) keretében elfogadott ESG és TAXONOMIA rendeletek és immár a tagállamokban is hatályos törvények minden területét érintő része. A klímaváltozás megelőzése, az ahhoz való alkalmazkodás mellett a vízkészletek védelmét, a szennyezés megelőzését, a körforgásos gazdaságra való átállást és a biodiverzitás megőrzését egyenrangú fenntarthatósági célként/KÖVETELMÉNYKÉNT határozzák meg! Ezek eléréséhez a legkeményebb eszközt a pénzügyi, finanszírozási források szabályozását vetik be a fenntartható finanszírozás és az egységes vállalati felelősségvállalás keretében.

A hatályos törvények, a környezeti fenntarthatósági kritériumok (TAXONOMIA) érintik és kiterjednek a gazdaság szinte minden szereplőjére, azon belül a víziközmű szolgáltatókra. Mind a fenntartható működésre mind pedig a beruházások finanszírozására.

A létesítményfejlesztések fenntarthatóságának letéteményesei a MÉRNÖKÖK!

A pénzügyi szereplők, a bankok, a befektetők és a beruházók, de még az ESG tanácsadók is a MÉRNÖKÖKTŐL várják el a megfelelőség és az azt biztosító műszaki megoldások ismeretét.

Nélkülünk nem lesz zöld átállás! Tegyünk érte és profitáljunk belőle!

A felkészülés kötelező, a nem teljesítés nem opció!

 

Az esemény időpontja:        2025. február 27.

Témagazda:                                 Dr. Kovács Károly PhD (oec), MasSzeSz elnök, az EU Fenntartható Finanszírozási TAXONÓMIA Platformjának volt tagja

Helyszín:                          NKE Ludovika Campus, Orczy úti Kollégium rendezvényterem

Részvételi díj:                            MaSzeSz és Mentor Tagoknak  30.000 Ft + Áfa; nem tagoknak 45.000 Ft + Áfa

Regisztráció:          http://www.maszesz.hu/termek/szakmai-nap-esg-es-taxonomia/

 

 

Programterv

09:00 – 09:30    érkezés, regisztráció

09:30 – 09:35     elnöki köszöntő

09:35 – 10:20     Amit az ESG-ről  tudni kell  Lukács Ákos, partner, Ernst & Young

10:20 – 10:50    Az EU Taxonómia legfontosabb tudnivalói, fókuszban a víz Dr. Kovács Károly PhD (oec), MaSzeSz elnök, az EU Fenntartható Finanszírozási TAXONOMIA Platformjának volt tagja

10:50 – 11:20     Viziközmű szolgáltatókat érintő megfelelőségi kritériumok (energia hatékonyságtól a hálózati veszteség csökkentésig) Mihácsi Mónika, cégvezető, BDL Kft.

11:20 – 11:40     Vizes megfelelőségi kritériumok meghatározása a gazdaság valamennyi szegmensében Dr. Kovács Károly PhD (oec), MaSzeSz elnök, az EU Fenntartható Finanszírozási TAXONOMIA Platformjának volt tagja

11:40 – 12:30        Szendvicsebéd

12:30 – 12:50        ESG a banki és ügyfél együttműködésben Szege György, ESG és fenntarthatósági igazgató, MBH Bank Nyrt.

12:50 – 13:10    Miként válhatnak a fenntarthatósági törekvések feladatból érdekké, a víziközmű szolgáltatók számára Brandstätter Gábor, fejlesztési, fenntarthatósági és innovációs igazgató, Fővárosi Vízművek Zrt.

13:10 – 13:30       Az ESG bevezetése az FCSM Zrt-nél Makó Magdolna, Kormány Béla, Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.

13:30 – 13:50     Fenntarthatóság irányában elkötelezett ipari vállaltok elvárásai a tervezők felé Márta Irén, ügyvezető igazgató, Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért

13:50 – 14:10       Kávészünet

14:10 – 15:15      Moderált panelbeszélgetés – Igények, elvárások, lehetőségek az ESG és a víz tükrében  Moderátor: Dr. Kovács Károly PhD, MaSzeSz

Résztvevők:

  • Márta Irén, BCSDH
  • Jancsó Béla, elnök, MMK Vízgazdálkodási és Vízépítési Tagozat
  • Horváth Bálint, ügyvezető, Pureco Kft.
  • Pál Gábor, vezérigazgató-helyettes, gazdasági igazgató, CÉH Zrt. (felkérés alatt)
  • Klotz Balázs, igazgató, Közigazgatási Továbbképző Intézet, NKE (felkérés alatt)

15:15 – 15:30         Zárszó

Az egyes előadások végén pár perc áll rendelkezésre kérdésekre és válaszokra.

A programváltozás jogát fenntartjuk!     

 

Hírcsatorna

0
    0
    Kosár
    A kosár üresVissza a webshopba