Sustainable Tech 2024 – Portfolio Konferencia
Fejlesztési, technológiai irányok a nagyvállalatoknál, finanszírozás és befektetés, megújuló energiák, AI és a digitalizáció, körforgásos gazdaság, épületek és az építőipar szén-dioxid mentesítése. Sustainable Tech konferencia a konkrét megoldások és technológiák fókuszba helyezésével. Nem egy-egy iparág fenntarthatósági ügyeiről, hanem adott technológiák felhasználásáról minden iparágban, minden kapcsolódási területen.
1. szekció: Green tech és a zöld irányok
Villámsebességre kapcsolt a világ. Az újdonságok, a változások heti rendszerességgel formálják az üzleti döntéseket, a szabályozások egyre kifinomultabban terjeszkednek új területeken, a makrogazdaság sokkjai, a globális jelenségek tovagyűrűző hatásai sem lettek elhanyagolhatóak a vállalati szférában. Nehezített pályán kell irányt választani, gyorsan reagálni és hosszú távú, jövőbiztos elkötelezéseket tenni. Aki nem fogékony az innovációra, nem tud lépést tartani a változásokkal, vagy éppen diktálni az ütemet, annak komoly versenyképességi kihívásokkal kell szembe néznie a jövőben. Melyek most a különböző iparágak nagyvállalatainak fókuszpontjai? Ki, milyen technológiára mondja, hogy „All-In”? Tudhatja-e bárki, hogy merre megy a világ, vagy csak a szerencsén múlik majd, ha valaki belenyúl a tutiba? Milyen futurisztikusnak tűnő, de már az ajtónkon dörömbölő újítások vannak a világban?
2. szekció: Befektetés, finanszírozás, digitalizáció
A green tech-be áramló források, támogatások, befektetések nem csak az új piacok kialakulását irányozzák elő, de meghatározzák a zöld átállás gyorsaságát. Milyen piaci lehetősége van most a legígéretesebb megoldásoknak? Honnan lehet finanszírozáshoz jutni? Az EU-s pénzek milyen lehetőséget nyitnak meg a zöldítések előtt? Mit keresnek a befektetők? A green tech, az AI, és a digitalizáció a jelenünk legizgalmasabb jelenségei, a fejlődésük olyan ütemet diktál, hogy szinte napról napra egy eddig ismeretlen funkcióval, eszközzel, szolgáltatással találkozhatunk. Aki felül erre a gyorsvonatra, annak nincs megállás! Az egyetlen kérdés, hogy miként lehet az eszközök végtelen tárházát valami igazán hatékonyra, értelmesre és jövőbiztosra használni? Hogyan tudja a digitalizáció bebiztosítania a hosszú távú tervek sikerességét, képes-e a zöld technológia megágyazni a zöld átállásnak? Segítheti az AI a 2050-es klímasemlegességi célok elérését?
3. szekció: Megújulók, technológiák
A napenergia már erős támogatottságot kap Magyarországon, de a kinyílt az ajtó más alternatívák előtt is. A szélenergia hazánkban középtávon óriási potenciált rejt, míg a geotermikus energia tömeges elterjedéséhez is különösen jó adottságokkal rendelkezik az ország. Felkészültek a hálózatok a különböző típusú megújuló energiák ingadozására, felkészültek az épületeink a zöld energia átvételére, felkészültek az emberek, hogy az energiamix átalakuljon? Ha a napenergiát már kezelni tudjuk, jöhet a zöld hidrogén, ami most az egyik legizgalmasabb kutatásfejlesztési irány, és egyben a nehezebben zöldülő iparágak egyik legjobb lehetősége. Mit kell tudnunk a hidrogéntechnológiáról? Mennyire rögös az út a különböző megújulók előtt jelenleg? Mi a jövő tökéletes energiamixe? Hogyan segít a technológia a jövőbeli ipari, közlekedési, építési szektor energiaszükségletének kielégítésében?
4. szekció: Beszéljünk konkrétumokról!
A körforgásosság alkalmazása, az anyagtechnológiai újítások, az automatizáció, a hulladékkezelés, a CO2-csökkentés iparág független fókuszpontok, csak úgy, mint a megfelelő munkaerő megtalálása a legújabb szakmákra, feladatokra. Mindenkit, és minden folyamatot érint. Honnan lesz ennyi innovációs szakértőnk? Hogyan érhető el a felhasznált anyagok körforgásban tartása? Miként lehet még egy utolsó bőrt lehúzni a hulladéknak titulált termékekről? Melyek most a legnépszerűbb energiahatékonysági beruházások a különböző profilú vállalatoknál? Mivel csökkenthető az építőipar szén-dioxid kibocsátása vagy az épületszektor energiahatékonyságának növelése?
Helyszín:
Marriot Hotel Budapest