MaSzeSz Tudásátadás és Konferenciák
A Szövetség elsőszámú küldetése a szakmai tudásátadás. Ezt Hírcsatorna magazinunk mellett rendszeres szakmai napok keretében és webináriumokon valósítjuk meg. Míg a webináriumok az online elérés egyetemlegességét használják ki, addig a szakmai napok lehetőséget adnak szakmai ismeretségek kötésére és kollégákkal való találkozásra, tapasztalatcserére. Igyekszünk is erre mindig hangsúlyt fektetni, lehetőséget biztosítani.
Rendezvényeink zászlóshajója minden évben az országos konferencia, mely a szakma és az érdeklődők széles csoportját szólítja meg fontos, fókuszban lévő kérdésekkel.
VISSZA AZ ALAPOKHOZ! – minden, ami csapadékvíz
A Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség (MaSzeSz) három részből álló on-line előadássorozatának harmadik eleme a csapadékvíz témakörének alapjaihoz nyúl vissza és ismerteti, illetve feleleveníti a fontosabb fogalmakat, mutat be konkrét megoldási lehetőségeket.
VISSZA AZ ALAPOKHOZ! – minden, ami ivóvíz
A Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség (MaSzeSz) három részből álló on-line előadássorozatának második eleme az ivóvíz témakörének alapjaihoz nyúl vissza és ismerteti, illetve feleleveníti a fontosabb fogalmakat, mutat be konkrét megoldási lehetőségeket.
VISSZA AZ ALAPOKHOZ! – minden, ami szennyvíztisztítás
A Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség (MaSzeSz) három részből álló on-line előadássorozatának első eleme a szennyvíztisztítás alapjaihoz nyúl vissza és ismerteti, illetve feleleveníti a fontosabb fogalmakat, mutat be konkrét megoldási lehetőségeket.
Országos VÍZÉRTÉK és Digitális Vízgazdálkodási Konferencia
A szakma, a szakigazgatás és ma már a társadalom és a kormányzat is tudja, hogy „A fenntartható vízgazdálkodás területén ma már nem elvi döntéseket kell meghoznunk, feladatunk az, hogy a közös cél eléréséhez szükséges lépésekről, a végrehajtás módjáról, időtávjáról, a finanszírozás feltételeiről beszéljünk – mondta Áder János köztársasági elnök december 2-án a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség (MaSzeSz), és partnerei a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és az EXIM társszervezői közreműködésével megtartott Országos Vízérték és Digitális Vízgazdálkodás konferenciáján.
Digitális települési vízgazdálkodásban rejlő lehetőségek és a jó gyakorlatok
A digitális forradalom szilárdan beágyazódott mindennapjainkba kezdve attól, hogy miként lépünk kapcsolatba egymással, egészen a gazdálkodáson át, a pénzügyeink intézéséig. A digitális forradalom hatása a települési vízgazdálkodásra is egyre jelentősebb.
Életciklusköltség-számítás (LCC) tréning
Munkánk során kiemelten fontos a komplex megközelítés, hogy a napjainkban jellemző, összetett, műszaki, gazdasági, környezeti problémákra optimális megoldásokat találjunk és így a ma tervezett, épített infrastruktúrák alapvető szolgáltatásait a következő generációk számára is legalább a jelenlegi szinten tudjuk biztosítani.